KVALITA

Hlavním cílem práce všech zaměstnanců v oddělení kvality firmy HAUK s.r.o. je SPOKOJENÝ ZÁKAZNÍK.

Vedení firmy klade důraz na výběr zaměstnanců, rozšiřování odborných znalostí a motivaci k dosažení cílů v oblasti zvyšování kvality tak, abychom byli schopni reagovat na měnící se požadavky zákazníků v souladu s požadavky zákonných norem.

Uplatňujeme zásady týmové spolupráce, osobní zodpovědnost za kvalitu a neustálé zlepšování procesů a námi dodávaných výrobků.

Již od roku 1991, kdy hlavní činností společnosti HAUK s.r.o. byla výroba shrnovacích dveří a stěn, byl kladen důraz na kvalitu a sledování důležitých parametrů výrobku.

Zahájení výroby pro automobilový průmysl přinesl nutnost zavedení a certifikaci mezinárodních norem ISO 9001 a VDA 6.1. S výrobou komponentů, které vstupují na čínský trh, jsme museli podstoupit i CCC certifikaci (ČÍNSKÁ POVINNÁ CERTIFIKACE). Naše společnost je pravidelně hodnocena a certifikáty jsou každoročně úspěšně prodlužovány.

Samozřejmostí je pro nás i šetrné zacházení k životnímu prostředí, které uplatňujeme při všech činnostech a snahou vedení firmy je striktní třídění a zároveň minimalizování vzniklých odpadů. Důkazem je získání a pravidelné prodlužování certifikátu EN ISO 14001:2015.

Jsme si vědomi toho, že kvalita dodávaného materiálu má zásadní vliv na výslednou kvalitu produktů, proto se snažíme úzce spolupracovat se všemi dodavateli, abychom eliminovali riziko nekvalitního výrobku.

K ověření kvality lisovaných a svařovaných dílů používáme kromě běžných kalibrovaných měřidel také přístroj pro 3D měření  -  BRAVO OS 60.15.20 a nové špičkové měřící skenovací rameno ROMER Absolute Arm.

Ke zjišťování kvality svárových spojů mají naši proškolení pracovníci k dispozici ultrazvuk EPOCH 600 a FRANKIE (RSWA-F1). Díky těmto technologiím máme okamžitý přehled o skutečném rozměru, tvaru a celkové kvalitě bodových svárů.

Na kvalitu ve firmě HAUK s.r.o. dohlíží více jak 20 kvalifikovaných pracovníků.

V roce 2024 bylo instalováno zcela nové robotické měrové centrum HEXAGON

náhled fotografie